Aktualności wszystkie aktualności »
Ogłoszenie duszpasterskie - X Niedziela Okresu Zwykłego
sobota 06.06.2026
- Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi Królowej, we wtorek święto rocznicy poświęcenia kościoła Katedralnego, w czwartek wspomnienie św. Barnaby Apostoła. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tego powodu tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
- Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, wśród nich wspólnotom, które przygotowały 1 i 2 ołtarz, asyście liturgicznej, organiście Jackowi, Pani katechetce Marii Halickiej, harcerzom, p. zakrystiankom za przepiękny wystrój świątyni, harcerzom. Bóg zapłać.
- Dziś turniej piłki nożnej - II edycja pucharu proboszcza i piknik parafialny. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci na mały parking. Wiele atrakcji. Zapraszamy.
- Dzisiaj obchodzimy święto dziękczynienia. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
- Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Warszawskiej uprzejmie zaprasza nauczycieli do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1–2 lipca br. Osoby zainteresowane proszone są o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej, w zakładce „Duszpasterstwo Nauczycieli”.
- W okresie wakacyjnym (lipiec - sierpień) we wszystkie niedziele zamiast mszy św. o godz. 7.00 i 8.30, będzie odprawiana msza św. o godz. 8.00. Podyktowane jest to sezonem urlopowym i wyjazdami księży na obozy z dziećmi, młodzieżą, ministrantami i koniecznością zapewnienia także odpoczynku pracownikom parafii. Bóg zapłać za zrozumienie.
- Nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 18.00.
- W przyszłą niedzielę 14 czerwca o godz. 17.00 spotkanie przed - pielgrzymkowe w kaplicy z organizatorem wyjazdu do Sanktuariów Europy. Przypominamy o wpłacaniu drugiej transzy. Są jeszcze 2 wolne miejsca.
- Informujemy, że Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża podczas zeszłotygodniowej zbiórki, zebrało 17 845 zł. Bóg zapłać za Waszą hojność.
- Ze względu na gromadzącą się sporą kolejkę przy ofiaromacie od strony Al. Niepodległości i spore zainteresowanie, zamontowaliśmy drugi, mniejszy ofiaromat przy wejściu od ulicy Domaniewskiej.
- Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby remontowo – budowlane w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim wspierającym naszą parafię poprzez ofiary składane do koszyków i wpłaty na konto parafialne i w ofiaromatach. Bóg zapłać za waszą hojność.
- Do 15 czerwca trwa głosowanie na projekty zgłoszone na Mokotowie do Budżetu Obywatelskiego. Obejmują one niemal wszystkie obszary życia – od infrastruktury komunikacyjnej i sportowej, przez zieleń miejską i ochronę zwierząt, po liczne bezpłatne wydarzenia kulturalne i sportowe oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne dla dzieci, dorosłych i seniorów. Na realizację zwycięskich pomysłów w naszej dzielnicy zaplanowano ponad
13 mln zł – to znacząca kwota, o której przeznaczeniu możemy wspólnie zdecydować. Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy posiadający numer PESEL, przez Internet na stronie:um.warszawa.pl lub przy użyciu karty do głosowania w Urzędzie Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27. Głosując na projekty Budżetu Obywatelskiego wspólnie zmieniamy Mokotów w miejsce przyjazne, bliższe naturze, komfortowe
i bezpieczne. - Wszystkim życzymy wspaniałego i ciepłego tygodnia! Życzy – zespół Waszych duszpasterzy!
Poprzednie ogłoszenia
sobota 06.06.2026
sobota 30.05.2026
sobota 23.05.2026
11 cze
11 cze












