MINISTRANCI

W naszej parafii jest ponad dwudziestu chłopców, którzy posługują na Mszach świętych i nabożeństwach pomagając księżom i wiernym w przeżywaniu sakramentów i wspólnej modlitwie. Ministranci są zaangażowani  w przygotowanie sianka na stół wigilijny oraz wody święconej na Wielkanoc.

Każda liturgia z udziałem ministrantów  jest piękniejsza. Obecność ministrantów w trakcie sprawowania liturgii wyraża to, że Kościół jest wspólnotą gromadzącą się wokół stołu Słowa Bożego i Ołtarza Pańskiego, w której każdy z członków jest ważny i ma określone funkcje do wypełnienia..

Odpowiedzialny za ministrantów ks. Giovanni

Terminy spotkań

Zapraszamy chłopców z trzecich i czwartych klas szkoły podstawowej na spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.30 do sali na podwórzu domu katechetycznego.

Zbiórka ministrantów odbędzie się tego samego dnia o godz. 18.00.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek w Sali Ministranckiej w podwórzu: dla kandydatów na ministrantów o godz. 17.30, dla ministrantów natomiast o godz. 18.00.

Na spotkaniach uczymy się, czym jest liturgia i z czego się składa, rozważamy niedzielną ewangelię oraz bawimy się i rozmawiamy.

Jak zostać ministrantem

Na początku nowego roku szkolnego będzie ogłoszony w kościele, jak również w szkołach przez panie katechetki lub księży termin pierwszej zbiórki wtorkowej o godz. 17.30. Należy wtedy przyjść razem z jedynym z rodziców.

Obóz Letni

W pierwszych tygodniach wakacji odbywa się obóz letni. Warunkiem uczestnictwa jest obecność na wtorkowych zbiórkach, na ustalonym dyżurze oraz na niedzielnej Mszy świętej.
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
7:00 7:00
8:30
9:00
10:00
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00
19:00 19:00
21:00
Spowiedź

Przed i w czasie każdej Mszy Świętej
w czwartki 7:00 - 21:00
pierwsze piątki miesiąca od 18:00.


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy czwartek po Mszy św. o godz. 7:00 do 21:00. Anioł Pański codziennie o 12:00