„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.”

 

Jan Paweł II, Ludźmierz 1997 r.

„Nie ma róży bez ognia”- artykuł w Gościu Niedzielnym

Koło Żywego Różańca

 

Koło Żywego Różańca istnieje przy naszej parafii od kilkunastu lat. Aktualnie należą do niego przeważnie ludzie starsi, ale zaproszeni są wszyscy.

 

Obecnie koło liczy 40 osób. Kołem opiekuje się, zwykle któryś z księży wikariuszy. Ze strony świeckich główną opiekunką jest pani Janina Polesiak.

 

Spotkania formacyjno-modlitewne odbywają się w domu katechetycznym w drugie soboty miesiąca po Mszy św. o godzinie 9.00. Jest wówczas czas na wymianę tajemnic różańcowych, ogłoszenia, wspólną modlitwę oraz podanie intencji na dany miesiąc. Te osoby, które już należą do Koła przychodzą chętnie na spotkania. W miarę możliwości, ksiądz proboszcz i inni księża starają się wspierać osoby, które przynależą do tej grupy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to obopólna korzyść, ponieważ modlitwa jest potrzebna każdemu z nas.

 

W okresie Wielkanocnym organizujemy wspólnie tzw. „święcone,” gdzie jest okazja do rozmowy i wspólnego świętowania.

 

 

 

 

ODMAWIAĆ, CZY NIE ODMAWIAĆ...

 

CZY WYPADA ODMÓWIĆ ZAPROSZENIU DO MODLITWY?
NA PEWNO WARTO ODMÓWIĆ CAŁY RÓŻANIEC. MOŻESZ SOBIE POMÓC KORZYSTAJĄC Z AUDIO PONIŻEJ. SĄ TO ROZWAŻANIA SALEZJANÓW ZAPRASZAJĄCYCH DO MODLITWY WSPIERAJĄCEJ DZIAŁALNOŚĆ MISYJNĄ.

 

TAJEMNICE ŚWIATŁA

TAJEMNICE BOLESNE

TAJEMNICE RADOSNE

TAJEMNICE CHWALEBNE