Y

BIERZMOWANIE

W NASZEJ PARAFII

Q&A

Kiedy w naszej Parafii udziela się sakramentu bierzmowania?

Bierzmowanie odbywa się w naszej Parafii zazwyczaj raz w roku, w czerwcu. Do przyjęcia tego sakramentu przygotowujemy zarówno młodzież, jak i dorosłych.

 

Jestem osobą dorosłą i chciał(a)bym przygotować się u was do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Jak wygląda takie przygotowanie?

Jakie dokumenty muszę przynieść?

Dorosłych do sakramentu bierzmowania przygotowujemy indywidualnie, spotkania są prowadzone przez osoby świeckie. Osoby zainteresowane przygotowaniem zapraszamy do kancelarii. Nasi parafianie mogą od razu zapisać się do kolejki oczekujących, osoby spoza parafii prosimy o przyniesienie z własnej parafii zgody na odbycie kursu u nas.

Aby Państwa zapisać, będziemy potrzebowali danych adresowych, daty urodzenia i numeru telefonu. Na rozpoczęcie kursu od momentu zapisania trzeba poczekać około 1,5 miesiąca. Skontaktujemy się z Państwem telefonicznie, kiedy nadejdzie Państwa kolej. Po ukończeniu kursu (ok. 10-12 spotkań) wystawimy zaświadczenie, które zaniosą Państwo do kancelarii w parafii, gdzie będą Państwo przyjmować sakrament bierzmowania. Aby wystawić zaświadczenie o ukończeni kursu, będziemy potrzebowali (do wglądu) świadectwa chrztu.  Informacje o miejscu i terminie bierzmowania w Archidiecezji Warszawskiej mogą Państwo uzyskać w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

 

Na czym polega kurs dla młodzieży?

W roku szkolnym 2015/16 w naszej parafii rozpoczęliśmy zupełnie nową formę przygotowywania młodzieży do tego sakramentu. Młodzi spotykają się w niewielkich grupach i są przygotowywani przez małżeństwa z parafii, które zostały wybrane i przygotowane do tej posługi. Młodzi spotykają się w każdy piątek.

W czerwcu przyszłego roku do bierzmowania będą mogli przystąpić uczniowie klas III gimnazjum i klas I szkół ponadgimnazjalnych. Warunkiem dopuszczenia do bierzmowania jest systematyczny udział w piątkowych spotkaniach, a także poświadczone przez katechetę uczestnictwo w lekcjach religii.

Uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie zdecydowali się na zaproponowany przez nas kurs, zapraszamy do uczestnictwa w przygotowaniach prowadzonych w parafiach na terenie szkół.

 

 

Więcej

 

Młodzież Szkolną, uczniów gimnazjum (III klasa) i liceum (I klasa) z naszej parafii zapraszamy we wrześniu do zapisania się na kurs przygotowawczy. Spotkania odbywają się w ustalonych grupach i w wyznaczonych terminach.

 

Dorosłych, zamierzających przystąpić się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do kancelarii parafialnej. Przygotowanie odbywa się indywidualnie w ustalonych terminach.

 

UWAGA: Ws. dotyczących bierzmowania prosimy o kontakt z kancelarią.

 

Od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00
tel. 22 848 02 24 wew. 120

ul. Domaniewska 20
02-672 Warszawa

Zabierz ze sobą

Na pewno się przyda

Apteczka pierwszej pomocy

+