Y

KALENDARIUM

F

BIERZMOWANIE

W NASZEJ PARAFII

Q&A

Kiedy w naszej Parafii udziela się sakramentu bierzmowania?

Bierzmowanie odbywa się w naszej Parafii zazwyczaj raz w roku. Do przyjęcia tego sakramentu przygotowujemy zarówno młodzież, jak i dorosłych.

 

Na czym polega przygotowanie dla dorosłych?

Dorosłych do sakramentu bierzmowania przygotowujemy INDYWIDUALNIE, spotkania są prowadzone przez osoby świeckie. Osoby zainteresowane przygotowaniem zapraszamy do kancelarii. Nasi parafianie mogą od razu zapisać się do kolejki oczekujących, osoby spoza parafii prosimy o przyniesienie z własnej parafii zgody na odbycie kursu u nas.

Aby Państwa zapisać, będziemy potrzebowali danych adresowych, daty urodzenia i numeru telefonu. Na rozpoczęcie kursu od momentu zapisania trzeba poczekać około 1,5 miesiąca. Skontaktujemy się z Państwem telefonicznie, kiedy nadejdzie Państwa kolej. Po ukończeniu kursu (ok. 10-12 spotkań) wystawimy zaświadczenie, które zaniosą Państwo do kancelarii w parafii, gdzie będą Państwo przyjmować sakrament bierzmowania. Aby wystawić zaświadczenie o ukończeniu kursu, będziemy potrzebowali (do wglądu) świadectwa chrztu.  Informacje o miejscu i terminie bierzmowania w Archidiecezji Warszawskiej mogą Państwo uzyskać w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

 

Na czym polega kurs dla młodzieży?

W naszej parafii istnieją dwie formy przygotowania do bierzmowania dla młodzieży.

 

POST-CRESIMA (Piątkowa)

Dwa lata temu w naszej parafii rozpoczęliśmy zupełnie nową formę przygotowywania młodzieży do tego sakramentu. Młodzi spotykają się w niewielkich grupach i są przygotowywani przez małżeństwa z parafii, które zostały wybrane i przygotowane do tej posługi. Młodzi spotykają się w piątki.

Kurs ten rozpoczął się na przełomie września i października. Następny kurs rozpocznie się po wakacjach. Może w nim uczestniczyć młodzież szkolna od klasy VII szkoły podstawowej w górę.

Warunkiem dopuszczenia do bierzmowania jest uczestnictwo w życiu sakramentalnym Kościoła, systematyczny udział w piątkowych spotkaniach, uzyskanie pozytywnej opinii od rodziny prowadzącej spotkania, a także poświadczone przez katechetę uczestnictwo w lekcjach religii.

 

forma TRADYCYJNA (poniedziałkowa)

Tradycyjny kurs prowadzony przez księży i rodziny z naszej parafii rozpoczął się w zeszłych roku i jeszcze trwa. Nowy kurs rozpocznie się po wakacjach.

Spotkania odbywają się w małych grupach, co drugi poniedziałek w salkach parafialnych.

Warunkiem dopuszczenia do bierzmowania jest uczestnictwo w życiu sakramentalnym Kościoła, systematyczny udział w spotkaniach, uzyskanie pozytywnej opinii od prowadzących spotkania, a także poświadczone przez katechetę uczestnictwo w lekcjach religii.

 

 

SPOWIEDŹ

UWAGA: Ws. dotyczących bierzmowania prosimy o kontakt z kancelarią.

 

Od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00
tel. 22 848 02 24 wew. 120

ul. Domaniewska 20
02-672 Warszawa

Zabierz ze sobą

Na pewno się przyda

Apteczka pierwszej pomocy

+