Biblioteka

parafialna

 

 

 

 

 

 

 

Biblioteka parafialna posiada ponad 10 tys. książek z różnych dziedzin literatury: z zakresu psychologii, filozofii, wychowania i moralności, teologii i biblistyki w tym: chrystologii i mariologii a także filozofii wiary, duchowości życia wewnętrznego. Szczególnie polecamy tu beletrystykę biblijną przybliżając czytelnikowi w sposób przystępny a jednocześnie bardzo interesujący wiele ważnych postaci i faktów biblijnych z Nowego i Starego Testamentu.

Tym, którzy poszukują odpowiedzi na trudne pytania z zakresu wiary i duchowości, polecamy opracowania i świadectwa osób duchownych i świeckich.

Ponadto, polecamy wiele książek biograficznych postaci historycznych, ludzi nauki, także wielkich postaci Kościoła, Świętych i Błogosławionych, a także encykliki, adhortacje homilie i katechezy papieskie. Mamy także książki beletrystyki polskiej i światowej: powieści psychologiczne, obyczajowe, literaturę faktu, sensacyjną i przygodową, literaturę żydowską. Zbiór poezji znanych poetów klasyki polskiej i obcej. W naszej bibliotece jest również duży zbiór książek historycznych: z dziejów naszego narodu ale także i z historii powszechnej.

w dniach od 4 grudnia
do 10 stycznia 2018 biblioteka będzie czynna tylko raz w tygodniu: w środy w godz. Od 17.30 do 20.00

O F E R T A dla Dzieci i Młodzieży!

Mamy dla was książki, które może was zainteresują; nie tylko „lektury obowiązujące”. Książki przygodowe, sensacyjne, ale też takie w których możecie odnaleźć siebie samych, swoje pragnienia i marzenia. Książki w których może też znajdziecie odpowiedź na nurtujące was problemy, pytania.

 

W tej krótkiej informacji o książce i zasobach naszej biblioteki, chcemy tylko zachęcić do korzystania z jej zbiorów.

Nasza biblioteka jest bezpłatna. Utrzymuje się z darów.

 

Godziny:

_________________________________

poniedziałki w godz. 17.00 – 19.00
środy w godz. 17.30 – 20.00
niedziele w godz. 11.00 – 14.00

W święta kościelne i państwowe przypadające w dni otwarcia – biblioteka będzie nieczynna.

 

Jak każdego roku, przewiduje się zmiany dni i godzin otwarcia w miesiącach: lipiec, sierpień i wrzesień. Zmiany będą podawane w ogłoszeniach parafialnych, na stronie internetowej i informacjach wywieszanych na drzwiach biblioteki.

 

Chcąc ułatwić czytelnikom wyszukanie odpowiedniej dla ich oczekiwań lektury, od grudnia br. zostanie udostępniony (do wglądu w bibliotece) wykaz najbardziej poczytnych lub interesujących (z naszego punktu widzenia) książek, zawierający krótką recenzję, nazwisko autora i wydawcę. Wykaz ten będzie sukcesywnie uaktualniany i dostępny również na parafialnej stronie internetowej.